ÖZDEMİR POLAT - İYİ PARTİ
İYİ Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat 1 Ocak 1960 tarihinde Kars’ta doğdu. Baba adı Kerim anne adı Zehra’dır. İlk ve ortaöğretimini Kars’ta tamamladıktan sonra genç yaşta iş hayatına atılmıştır. 1984 yılından itibaren tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başlamış, disiplinli çalışması ve öngörüsü yüksek iş yatırımlarıyla ülkemize değer katan işadamları arasında girmeyi başarmıştır. Yıllaca İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşu kuruculuğunda ve yönetiminde aktif olarak yer almıştır. Özdemir Polat siyasi yaşamına 2000 yılında Demokrat Türkiye Partisi (DTP) Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ile başlamış, sonrasında sırasıyla Demokrat Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkanvekilliği görevinde bulunmuştur. Özdemir Polat Demokrat Türkiye Partisi ile Halkın Yükselişi Partisi’nin birleşmesiyle Genel Başkanlık görevini yerine getirmiştir. Türkiyenin umudu Sayın Meral Akşener’in İYİ Parti’yi kurması sonrasında iş hayatındaki başarısını siyasi tecrübesini Türkiye’nin güçlenmesi ve gelişmesi için değerlendirmek üzere siyasi yaşamına İYİ Parti çatısı altında devam etmeye karar vererek İYİ Parti İstanbul 3. Bölge 7. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. Özdemir Polat, evli ve üç çocuk babasıdır.

Özdemir Polat’ın Bakırköy Çıkarması

İYİ Parti 3.Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında İstanbul 3.Bölge’de bulunan tüm ilçeleri seçim tarihine kadar ziyaret etme hedefinde olan Polat, önceki gün Bakırköy ilçesinde de bir dizi çalışma yaptı. İlk olarak İYİ Parti Milletvekili Adayları Prof. Dr. Kürşat Özen, Meryem Tanrıverdi Göktaş ve Meliha Apaydın ile beraber İYİ Parti ilçe başkanlığına ziyaret gerçekleştiren Polat, burada ilçe başkanı Alper İnanç ve parti yöneticileri ile bir araya geldi. Daha sonrasında Bakırköy esnafı ile bir araya gelen Polat ve diğer vekil adayları önce Ataköy Çevre Dostları Derneği’ni ardından Bakırköylüler Derneği’ni ziyeret ederek İYİ Parti’ye destek istedi. Vekil adayları ayrıca Bakırköy Derneği’ne üyelik formunu da doldurarak derneğin yeni üyesi oldu. Polat daha sonrasında Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda çalışmalarını yürüten stant görevlilerini ziyaret ederek başarılar diledi.
‘DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ’
İYİ Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı ziyaretinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Polat, “Bildiğiniz gibi seçime çok kısa bir süre kaldı. Bu kısa zaman dilimi içinde bizler de kendimizi en iyi şekilde tanıtarak halkımızdan oy isteyeceğiz. Ben, inanıyorum ki İYİ Parti, dayatılan bu baskın seçimden 24 Haziran’da zaferle çıkacaktır. 30 Mayıs tarihinde Ankara’da Sayın Meral Akşener seçim beyannamemizi kamuoyu ile paylaştı. Bizler de Ankara’da kendisinin yanındaydık. Dur durak bilmeyen, bir kadın olarak her şeye rağmen korkusuzca mücadele eden bir genel başkana sahibiz. O bu kadar çalışıyor ise bizler ondan daha fazla çalışmalıyız” dedi.
SİYASİ OLGUNLUK GÖSTERDİ
Konuşmasının ardından Bakırköy halkı ile buluşmak üzere yola çıkan Özdemir Polat ve beraberindekilerin ilk durağı ise Ataköy Çevre Dostları Derneği oldu. Dernek lokalinde toplantı halinde bulunan dernek üyeleri Polat’ı karşılarında görünce şaşkınlığını gizleyemezken, dernek çalışanı olduğu öğrenilen bir kişi dernek içinde siyaset yapılmayacağı yönünde Polat’ı uyarmak istedi. Polat gösterilen tepkiyi siyasi olgunlukla karşılarken, ilçe başkanı ise, ‘Burası CHP Belediyesi’ne ait bir yer. CHP seçimlerde bizim ittifakımız değil mi? Şimdi bu tepkinin sebebi nedir? Bu nasıl ittifak diye sormazlar mı adama?’ sözleri ile tepkisini gösterdi.
SORUNLARINI DİNLEDİ
Yaşanan kısa gerilimin ardından dernek üyelerinin talebi üzerine aralarına katılan İYİ Parti 3.Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat, çoğunluğu kadınlardan oluşan üyelere kendini tanıtarak seçim çalışmaları konusunda bilgiler aktardı. Bakırköy’ün İYİ Parti ile beraber daha iyi olacağını dile getiren Polat, 24 Haziran seçimlerinde özellikle tüm kadınlardan büyük destek beklediklerini ifade etti.
‘KADIN PARTİSİ’ VURGUSU
Kadınların taleplerini ve sorunlara yönelik çözüm önerilerini can kulağı ile dinleyen Polat, “Bizler İYİ Parti olarak her zaman her yerde söylüyoruz; İYİ Parti bir kadın partisidir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, İYİ Parti’yi bir kadın partisi olma temeli üzerine kurdu. Bizler de Türkiye’mize kadın elinin değmesi gerektiğini inandığımız için onunla beraber yola çıktık. İYİ’ler kazanacak diyoruz. Tüm sorunlarınızı dikkate alıyoruz, çözüme kavuşması için mutlaka çalışacağız” dedi.
‘SEÇİME HAZIRIZ’
Ataköy Çevre Dostları Derneği’ne yaptığı ziyaret sonrasında Bakırköy esnafını ziyaret eden Polat’ın bir sonraki durağı ise Bakırköylüler Derneği oldu. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Özdemir Polat ve diğer milletvekili adayları… Kendilerini tanıtarak İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimlerine hazır olduğu mesajını verdi.
‘DAHA İYİ BİR BAKIRKÖY OLMALI’
Konuşmasında Bakırköy’ün çok nezih bir ilçe olduğunun altını çizen Özdemir Polat, “3.Bölge Milletvekili olduğum için Bakırköy’ü de çok yakından biliyor ve takip ediyorum. Burada yaşayan vatandaşlarımız her ne kadar CHP’li bir belediye ile yönetiliyor olsa bile hizmetlerin yetersiz kalmasından dolayı şikâyetçi. Aslında burası şuan olduğundan çok daha iyi bir noktada olabilir. Ancak yanlış yönetim anlayışı Bakırköy’de maalesef çok büyük sorunlara yol açabiliyor. Onun için bizler İYİ Parti İle Bakırköy’ün daha iyi olacağını savunuyoruz” dedi.
‘BAKIKÖY’LÜ YÖNETSİN’
Bakırköylüler Dernek Başkanı Nuran Erdiş ise gerçekleşen ziyaret dolayısı ile İYİ Parti milletvekili adaylarına teşekkür ederek, “Bizler Bakırköylüler Derneği olarak, ilçemizin daha güzel hizmetlere kavuşması için toplumsal bir hizmet veriyoruz. Her ne kadar siyasi bir çalışma içinde olmasak da, Bakırköy’ün Bakırköy’lüler tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. İlçemizde de her ilçede olduğu gibi sorunlar var. Bu sorunları Bakırköy’ü bilmeyen birilerinin çözebileceğine inanmıyoruz. Tüm bu sorunlara yönelik dernek olarak çözüm önerileri geliştirdik, geliştirmeye de devam ediyoruz. Ziyaretleriniz için çok teşekkür ederim, başarılar dilerim” diye konuştu. Konuşmaların ardından Özdemir Polat ve diğer vekil adayları Bakırköylüler Derneği üyelik formunu doldurarak derneğin yeni üyesi oldular.
‘GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ’
Bakırköy’lüler derneği ziyareti sonrasında Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda kurulmuş olan İYİ Parti seçim stantını ziyaret eden Özdemir Polat ve diğer vekil adayları burada stant çalışanları ile bir araya gelerek çalışmalarında başarılar diledi. Vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi ile takip edilen İYİ Parti stantında kısa bir konuşma gerçekleştiren Polat, “Allah izin verirse gümbür gümbür geliyoruz” dedi. Daha sonrasında aynı meydanda kurulan diğer siyasi partilerin de seçim stantlarını ziyaret eden Polat, tüm siyasi partilere başarılar dileyerek hak edenin kazanması dileklerinde bulundu.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.