ÖZDEMİR POLAT - İYİ PARTİ
İYİ Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat 1 Ocak 1960 tarihinde Kars’ta doğdu. Baba adı Kerim anne adı Zehra’dır. İlk ve ortaöğretimini Kars’ta tamamladıktan sonra genç yaşta iş hayatına atılmıştır. 1984 yılından itibaren tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başlamış, disiplinli çalışması ve öngörüsü yüksek iş yatırımlarıyla ülkemize değer katan işadamları arasında girmeyi başarmıştır. Yıllaca İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşu kuruculuğunda ve yönetiminde aktif olarak yer almıştır. Özdemir Polat siyasi yaşamına 2000 yılında Demokrat Türkiye Partisi (DTP) Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ile başlamış, sonrasında sırasıyla Demokrat Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkanvekilliği görevinde bulunmuştur. Özdemir Polat Demokrat Türkiye Partisi ile Halkın Yükselişi Partisi’nin birleşmesiyle Genel Başkanlık görevini yerine getirmiştir. Türkiyenin umudu Sayın Meral Akşener’in İYİ Parti’yi kurması sonrasında iş hayatındaki başarısını siyasi tecrübesini Türkiye’nin güçlenmesi ve gelişmesi için değerlendirmek üzere siyasi yaşamına İYİ Parti çatısı altında devam etmeye karar vererek İYİ Parti İstanbul 3. Bölge 7. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. Özdemir Polat, evli ve üç çocuk babasıdır.

İYİ Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat 1 Ocak 1960 tarihinde Kars’ta doğdu.
Baba adı Kerim anne adı Zehra’dır.
İlköğretimini Kars’ta, ortaöğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra genç yaşta iş hayatına atılmıştır.
1984 yılından itibaren tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başlamış, ülkemize değer katan işadamları arasına girmeyi başarmıştır.
İstanbul’da bir çok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunda ve yönetiminde aktif olarak yer almıştır.
Özdemir Polat siyasi yaşamına 2000 yılında Demokrat Türkiye Partisi (DTP) Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ile başlamış, sonrasında sırasıyla Demokrat Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkanvekilliği görevinde bulunmuştur.
Özdemir Polat Demokrat Türkiye  Partisi ile Halkın Yükselişi Partisi’nin  birleşmesiyle Genel Başkanlık görevini yerine getirmiştir.
Türkiye’nin umudu Sayın Meral  Akşener’inİYİ Parti’yi kurması sonrasında iş hayatındaki başarısını ve siyasi tecrübesini Türkiye’nin güçlenmesi ve gelişmesi için  değerlendirmeküzere, siyasi  yaşamına İYİ Parti çatısı altında devam etmeye karar verdi.
Özdemir Polat meclisin aldığı  erken seçim kararı sonrasında  İYİ Parti Genel Merkezi tarafından İstanbul 3. Bölge 7. SıraMilletvekili Adayı gösterildi.
Özdemir Polat, evli ve üç çocuk babasıdır.